Главная / Статьи / Кубок памяти Айртона Сенны. Статья Анастасии Крыловой

«Перегони, змагання — все це в моїй крові. Це частина мене, це частина мого життя. Я робив це все своє життя. І вони для мене стоять на першому місці.»

Айртон Сенна да Силва

У Чернігові 3-го травня відбувся щорічний чемпіонат з аматорського картингу «Кубок пам’яті Айртона Сенни» на базі картинг-центру «Картодром». Айртон Сенна – бразильський автогонщик, триразовий чемпіон світу з автогонок у класі Формула-1, що загинув у аварії під час Гран-прі Сан-Маріно 1-го травня 1994 року.

Щорічно його пам’ять шанують у всьому світі, не винятком є і Чернігів. Взяти участь в гонці могли усі бажаючі. Цього року у чемпіонаті взяли участь 10 пілотів, що показали свої здібності загалу та з гідністю боролися за перемогу. Головним суддею чемпіонату став Кандидат у майстри спорту з картингу Михайло Петрик.

Організатори розпочали з церемонії нагородження переможців торічного аматорського чемпіонату «FUN KART FINGT-2015» з хобі-картингу. Чемпіонами 2015 року стали: Юрій Морозов(34 роки) – І місце, Парсаданян Тигран(12 років) – ІІ місце, Корінь Микита(9 років) – ІІІ місце. Переможці були нагороджені кубками та подарунками від організаторів та їх партнерів.

Парсаданян Тигран

Для більшості учасників аматорський чемпіонат з картингу є хобі та нагода чудово провести час у атмосфері автоспорту. Такі як Парсаданян Тигран (12 років) : «Я займаюсь з 10 років, для мене це вже 3-й чемпіонат. Звичайно, що як кожний учасник планую зайняти І місце і зроблю для цього все, що зможу». Слідкуючи за роботою Тиграна, можна зробити висновок, що у нього велике майбутнє у спорті, бо навіть у юномі віці він не поступається дорослим суперникам.

Морозов Юрий

Більш старші суперники також розказали нам свою історію. Юрій Морозов(34 роки): «Вперше я познайомився з картингом у 22 роки і наше знайомство подовжується досі. Я вже переможець 2-х чемпіонатів у Чернігові з любительського картингу. Виходити на професійну арену я не планую, бо є брак часу. На цьому чемпіонаті планую взяти третю перемогу, але не будемо говорити наперед. Головним своїм суперником вважаю Олександра Петренко».

Стеблинский Максим

Максим Стеблинський(32 роки): «Я почав займатись 2 роки тому, мене зачарувала швидкість. Вже 15 років я дивлюсь Формулу-1. Для мене це 8-й любительський чемпіонат. Я був у різних містах, але у Чернігові кращий трек, бо тут завжди приємна компанія та постійно змінюється профіль траси. Коли у мене буде дитина, звичайно що віддам на картинг змалечку.»

Борисенко Руслан

У картинг йдуть люди різних професій, прикладом є Борисенко Руслан, хокеїст, захисник клубу «Скорпіонс» Мюлюз (32 роки): «Перше знайомство з картингом відбулось у 27 років. За 4 роки я взяв участь у 3-х чемпіонатах – було 2-ге і 3-тє місця. Проте у окремих гонках було 4 перших місця. Головним суперником вважає Олександра Петренко». Як нам сказав Руслан: «Коли я почну його обганяти у будь-якому колі, тоді я чогось досяг».

Петренко Олександр

Нам стало цікаво і ми поспілкувались з людиною, яку всі вважаюсь своїм суперником. Олександр Петренко, Майстер спорту України з картингу, 3и-разовий чемпіон України, 2о-разовий володар Кубку України, Голова технічної комісії чемпіонату України з картингу (26 років): «Я займаюсь картингом вже 17 років і тепер допомагаю молодим картингістам досягати висот. Мені подобається, що учасники цього чемпіонату вважають мене суперником, я ж у свою чергу буду допомагати їм дивитись на свої помилки і удосконалювати свої вміння. Я вже не беру участь у чемпіонатах, але відвідую чемпіонат України, як голова технічної комісії. Для мене картинг це образ життя та стиль мислення і коли у мене будуть діти, то обов’язково вони також будуть займатись картингом».

Женя Бондаренко (Скрудж)

Прихильником цього спорту є чудовий музикант Женя Скрудж, він не вперше відвідує чемпіонати і навіть написав пісню та зняв кліп у пам’ять Айртона Сенни : «Мені подобається картинг, бо він максимально наближає мене до Формули-1, саме він зробив Формулу-1 більш видовищною. Я також брав участь у одному з чемпіонатів, але мене обганяли навіть діти, вони були безстрашні та просто поринали у швидкість. Для мене це занадто хвилюючий спорт, бо одна справа слідкувати за чемпіонатом, а інша брати участь як справжній гонщик. Я з тих людей, що більш люблять слідкувати. Ми з сім’єю полюбляємо приїхати на «Картодром» та поїздити, для мене це більш спокійно, ніж під час чемпіонату. Свою дитину на автоспорт не підштовхую, хоча якщо буде бажання, то і відмовляти не буду. Я вважаю, що моя дитина у праві сама вирішувати який шлях обирати.»

Спостерігаючи за чемпіонатом як глядач, ти переживаєш неймовірну хвилю емоцій і в той час, також хочеш опинитися на місті пілотів. Найбільше подобається те, що учасники не вважають один одного суперниками за межами траси. Вони жваво і дружньо діляться між собою емоціями від заїзду, навіть після того як тільки що боролися за позицію на треку. Учасники, що не пройшли до фіналу показали повагу до суперників, та разом з усіма чекали результатів гонки. Це був запеклий фінал, кожен отримав неймовірну кількість адреналіну. Переможцями стали: Максим Кулик(19 років) – І місце, Юрій Морозов(34 роки) – ІІ місце, Руслан Борисенко(32 роки) – ІІІ місце.

Нагадуємо, що в таких заїздах може прийняти участь кожен бажаючий відчути себе справжнім пілотом на справжніх гонках. І якщо у вас є бажання спробувати себе в таких змаганнях, то не лишайте себе такої можливості вже 14 травня на Картодромі.

Подробиці та дати етапів чемпіонату на сайті – http://www.kartodrom.com.ua/kalendar